Instruktorka jógy

Milena Vondrášová

Velmi ráda trávím čas v přírodě, ze které čerpám energii a inspiraci. Jsem ráda aktivní, ať již na tanečním parketu, na bruslích či s batohem na zádech.

Cesta k józe:

Na jógu jsem narazila při práci v zahraničí, kdy jsem hledala nějakou formu pohybu. Nejdříve jsem brala jógu jako cvičení, postupně jsem ale propadla jejímu kouzlu a tomu, co vše mi může nabídnout nejen na podložce ale v každodenním životě, ve kterém mě od té doby provází. Díky józe jsem se naučila naslouchat svému tělu a uvědomovat si, co vše mi jóga dává. Ve své praxi někdy hledám energii, jindy zklidnění mysli. Baví mě, že stále něco nového odkrývá, nové styly, nové pozice a možnosti ale také odkrývá nás samotné a vede nás na naší cestě.

Vzdělání

Trénink síly, stability, dynamiky a vytrvalosti by měl být součástí tréninkového týdne každého profesionálního sportovce. Proto jsem během mé juniorské badmintonové reprezentační kariéry vyhledal zkušeného kondičního trenéra Romana Svobodu a kvalitní tréninkové zázemí ve Fitness svět pod Palmovkou, kde dodnes pracujeme jak na mých slabinách, tak silných stránkách. Omezenou hybnost jednotlivých kloubů a svalové dysbalance vytvořené jednostranným sportem postupně minimalizujeme díky široké zásobě kompenzačních cviků. Naopak silné stránky stále posouváme vpřed. Tréninky s Romanem jsou velmi pestré, profesionální a Fitness svět pod Palmovkou nabízí opravdu příjemné prostředí s mnoha tréninkovými pomůckami. Komplexní sportovní přípravu si již nedokážu představit bez kondičního tréninku, který slouží také jako prevence zranění.
Vašek
Kompenzace profesionálního sportovce