o nás

Náš příběh

Začali jsme v roce 2011. Už od začátku se snažíme tvořit prostory a celkovou atmosféru ToFitko hlavně spolu s našimi klienty. Protože je to život, ne romantický příběh, ani my jsme se nevyhnuli dramatickým situacím. Přečtěte si celý náš příběh, který utvářel současnou podobu ToFitko.

Proč to děláme

Pomáháme lidem cítit se lépe ve svém těle. Cvičením, pohybem a aktivním odpočinkem.

Naše vize

Zdraví, spokojenost a radost jsou důležitými hodnotami v životě. Chceme být místem, se kterým si lidé v našem okolí tyto hodnoty spojí a kde poznají jejich význam.

Naše hodnoty

Rebranding 2023

ToFitko | Svět pod Palmovkou | Pod Komínem  | Fox Gym

Protože se stále vyvíjíme, bylo třeba vymyslet označení, který nás jasně odliší od ostatních, zastřeší všechny tři pobočky, ale zároveň bude vyjadřovat hodnoty, kvůli kterým nás máte rádi. Věříme, že to vše splňuje ToFitko.

nová pobočka

Začátky rekonstrukce

ToFitko | Pod Komínem

V září 2023 pro vás otevíráme novou pobočku pro oblast Praha-Čakovice, Letňany a okolí. Převzali jsme již delší dobu existující fitness (Relax La Fabrique), přebudovali ho a nyní stavíme nejpříjemnější fitko v okolí. Velký důraz klademe nejen na špičkové vybavení, dostatek prostoru, ale samozřejmě i na atmosféru, na kterou jste u nás zvyklí.

Už se těšíme, že vám vše brzy osobně představíme!

Pekárna pod hladinou. JAK To VŠE ZAČALO

Svět pod Palmovkou

V objektu na nám. Dr. Václava Holého 13 funguje do roku 2002 vyhlášená pražská pekárna. Ta se však s následky ničivé povodně nedokáže vypořádat a prostory, vytopené do dvoumetrové výšky, dlouho vysychají. Poté začíná déle než rok trvající rekonstrukce objektu.

Povodně 2002, zdroj: praha.eu

Království ricochetu, království rodiny Rudovských

Počáteční a nejdůležitější kapitoly příběhu Světa pod Palmovkou začíná psát v roce 2004 jeho zakladatel Jaroslav Rudovský. Už od začátku fungujeme jako správný rodinný podnik. Jardova manželka Olina rozjíždí lekce jógy, mladší syn Martin se s tátou stará o ricochet a starší syn Jakub drží pohromadě firemní hardware a software. Vše se buduje hlavně okolo kurtů pro ricochet, na kterých se v průběhu let odehrávají místní, republikové i mezinárodní akce. Po jedno dlouhé období se Palmovka stala mekkou českého ricochetu. Vyhlášený nedělní Zlatý Ruda byl největším pravidelným turnajem široko daleko. Vrcholem je pořadatelství mistrovství světa v roce 2012 před kamerami České televize, kterého se účastním nejen jako hráč ale už i jako pořadatel.

Po ramena ve vodě

V květnu 2013 plně přebírám vedení sportoviště a společnosti. To ještě netuším, co se za pár týdnů má stát. Další povodně. Oproti velké povodni v roce 2002 je sice zatopeno „pouze“ spodní patro, i tak to však byl tvrdý direkt, po kterém následuje tuhý boj o přežití firmy. Půlroční rekonstrukce vyřazuje z provozu celé wellness. Ze tří cvičebních sálů je k dispozici jen horní, nejmenší, který můžeme poskytnout pouze zlomku sportovců. Díky velké pomoci našich věrných klientů a kamarádů se nám daří něco neuvěřitelného. Celý podnik se během následujícího roku postaví znovu na nohy. Kompletní rekonstrukce spodního patra je pro nás odrazovým můstkem do dalších let.

Fitness na vzestupu

Návštěvnost nám pomalu stoupá a to hlavně u prostor posilovny, a tak se postupně rozrůstáme o strečinkovou, funkční a workoutovou zónu. Ač naše sportovní srdce krvácí, ricochet musí ustoupit do pozadí. Důraz na budování plnohodnotného zázemí pro fitness podtrhujeme přidáním tohoto slova do našeho názvu. Ze Světa pod Palmovkou se stává Fitness Svět pod Palmovkou.

Zdravý a hravý pohyb i pro nejmenší

Hned v začátcích se k nám přidala Katka Váchová (za svobodna Bílková) se svým skvělým projektem Pohyb dětem. Pohybové kurzy pro mrňata od 3 měsíců po předškoláky u nás založila a díky jejich velké popularitě je postupně rozšiřovala do dalších tělocvičen po celé Praze. Pro Pohyb dětem jsme se nadchli, a tak jsme při rekonstrukci pro ještě větší pohodlí dětí a maminek zvětšili dětský koutek i cvičební sál.

Z nenápadného fitka oceňované pražské sportoviště

V období 2015 až 2020 zažívá naše fitness a wellness viditelný rozkvět. Výdělky investujeme zpět do vylepšování provozu. Postupně obměňujeme všechny běhací pásy i zbylé kardio a přidáváme další stroje jako třeba schody nebo skillmill. Baví nás klienty překvapovat přísunem nových pomůcek.

Většina horního patra prochází větší či menší proměnou. Místo spinningového sálu dnes najdete silovou zónu, vybudovali jsme jedinečnou kardio zónu s promítáním běžeckých videotras, do fitka pořád doplňujeme nové vybavení a pomůcky, vyčlenili jsme novou privátní saunu a rozšiřujeme nabídku cvičení pro dospělé i pro děti.

Soustředíme se na spokojenost zákazníků i zaměstnanců a dobrou atmosféru rodinného provozu. Tento přístup se nám vrací ve vzrůstající návštěvnosti, větší pozornosti médií a okolí a dokonce i v získání několika ocenění.

Nová malá pobočka s novým konceptem

ToFitko | Fox Gym

Na podzim roku 2019 jsme se rozrostli o další nový prostor na Palmovce – semiprivátní Fox Gym. Vzdálen je od nás, co by kamenem dohodil a platí zde i naše permice. Vybavili jsme ho hlavně na funkční fitness trénink, přípravu na OCR závody a bojové sporty. Koncept funguje na bezobslužných vstupech, maximálním soukromí a rozšířených otevíracích hodinách.

Každá krize něco bere a něco dává. I ta covidová

Rok 2020 a první polovina roku 2021 nám přinesly velkou čáru přes rozpočet ve formě opakovaného vládou nařízeného uzavření provozu. Jelikož už máme něco za sebou, nenecháme se jen tak převálcovat. Reagujeme a vymýšlíme všemožná řešení, kudy z toho ven.

Pokud se nechceme nechat jen unášet pohlcujícím proudem krize, není řešením pouze inovace, ale i zeštíhlení a větší efektivita. Po povodních jsme museli obětovat dva ricochetové kurty. A v průběhu koronakrize jsme se rozhodli uzavřít druhý sál na skupinové lekce a tím i spinning a další oblíbené lekce. Ty nejoblíbenější ale zachováváme v plně vytíženém hlavním sále.

Opět nám nesmírně pomáhají naši věrní klienti. Snažíme se jim vracet podporu nabídkou cvičení online (skrz náš youtubový kanál) nebo dalšími investicemi do provozu fitness. Rozšiřujeme posilovnu o novou strength zónu a budujeme nový venkovní workout. Věříme v naši budoucnost. Věříme, že poptávka po poctivých fitness službách bude růst, a že se lidé začnou ještě více starat o své zdraví.

Zásadní a nelehké rozhodnutí. Konec ricochetu a upgrade strojů

Následky covidové krize trvají a ricochetových nadšenců ubývá. Chceme držet krok s dobou i konkurencí, a tak se rozhodujeme vzdát se sportu, který stál u našeho vzniku. Prostor ricochetového kurtu využíváme k dalšímu rozšíření plochy na cvičení, objednáváme nové stroje od lídra evropského trhu Technogymu a osvěžujeme design v hlavní části fitness. Zvětšení kapacity fitka a výrazný refresh nám na konci roku 2021 vrací druhý dech.

I saunu chceme mít nejlepši široko daleko

Brzké vzedmutí po těžkém období nás nakoplo do dalšího vylepšování. Rozhodli jsme se, že saunu už nechceme mít jen jako vedlejší doplňkovou službu, ale že z ní chceme udělat šperk, který bude zdobit naše fitko. Abychom mohli navýšit její kapacitu, přesunuli jsme masérnu do nových prostor vedle hlavního vchodu a nově pořízené solárium jsme instalovali do horního patra. Neobyčejný wellnessový zážitek poskytne hydromasáž na suché masážní vaně, kterou jsme zachovali jako součást vstupu do sauny.

Neusínáme na vavřínech, makáme na sobě a posouváme naše rodinné fitness stále dopředu. Užíváme si, že vás to u nás baví a dobíjí nás to energií do další práce.

Díky, že tu s námi jste a že nás držíte nad vodou.

Honza Pulkráb
majitel a provozovatel

Úspěchy a ocenění našeho sportoviště

Osobní úspěchy a ocenění pana domácího