Sportovní fyzioterapeut a osobní trenérka

Bc. Michaela Vítková

Jako trenérka se zaměřuji na funkční a kompenzační cvičení. Nejvíce využívám principů moderní vývojové kineziologie na základě poznatků PhDr. Čumpelíka. Naše tělo dokáže být neuvěřitelné silné, stabilní, a zároveň mobilní – a umí si to nastavit úplně samo. Jen k tomu od nás potřebuje dostat ten správný impuls. A tak učím své klienty, jak znovu začít poslouchat a ovládat své tělo jako jeden funkční celek. Díky tomu ze svého těla dostanou maximální výkon tak, aby to bylo dlouhodobě udržitelné a s ohledem na zdraví.

Lidské tělo je navzájem propojený systém svalů a vazivového aparátu, do kterého jsou zavzaty i vnitřních orgánů – to vše je ovládáno naším mozkem. Proto se snažím na své klienty nahlížet co nejvíce komplexně. Snažím se pozitivně ovlivnit nejen pohybový aparát, ale také psychiku, dýchání, spánek a funkci vnitřních orgánů.

Ve svém volném čase se věnuji běhu a lezení, kde se snažím aplikovat veškeré pohybové poznatky, a tak se neustále posouvat dál a dál. Pokud budeš chtít, ráda ti pomohu s rozvojem i v těchto sportech 🙂

Vzdělání

Absolvované kurzy a školení

Časová dostupnost

Prohlédněte si mé aktuální časové možnosti.

Trénink síly, stability, dynamiky a vytrvalosti by měl být součástí tréninkového týdne každého profesionálního sportovce. Proto jsem během mé juniorské badmintonové reprezentační kariéry vyhledal zkušeného kondičního trenéra Romana Svobodu a kvalitní tréninkové zázemí ve Fitness svět pod Palmovkou, kde dodnes pracujeme jak na mých slabinách, tak silných stránkách. Omezenou hybnost jednotlivých kloubů a svalové dysbalance vytvořené jednostranným sportem postupně minimalizujeme díky široké zásobě kompenzačních cviků. Naopak silné stránky stále posouváme vpřed. Tréninky s Romanem jsou velmi pestré, profesionální a Fitness svět pod Palmovkou nabízí opravdu příjemné prostředí s mnoha tréninkovými pomůckami. Komplexní sportovní přípravu si již nedokážu představit bez kondičního tréninku, který slouží také jako prevence zranění.
Vašek
Kompenzace profesionálního sportovce