Lymfatické masáže a osobní tréninky

Bc. Michaela Vítková

Co je lymfatická masáž/manuální lymfodrenáž a k čemu slouží?

Jedná se o přesně danou soustavu velmi jemných hmatů s cílem pozitivně ovlivnit odtok lymfy z periferie a lymfatických uzlin – provádíme tedy drenáž. K čemu slouží lymfatický systém? Odvádí přebytek tkáňové tekutiny z mezibuněčného prostoru. Za určitých okolností může dojít ke zhoršení odtoku lymfy, a tak se posléze objevují otoky. Lymfatickou masáží můžeme znovu obnovit tok lymfy. Při tomto typu masáže působíme primárně na kůži a podkoží jemným tlakem, aby nedošlo k poškození lymfatických cév a uzlin, které jsou relativně křehké.

Jak lymfatická masáž probíhá?

Na začátku je vždy třeba provést tvz. bazální ošetření, což je ošetření krku zepředu, kdy dochází k uvolnění hlavního odtoku lymfy do žilního systému. Poté následuje ošetření dalších oblastí podle přání a potřeb klienta/klientky ????

Vzdělání

S čím vám může lymfatická pomoci?

Jak často je vhodné chodit na lymfatickou masáž?

ceník

Kdy bohužel lymfatickou masáž nesmím provádět?

Časová dostupnost

Prohlédněte si mé aktuální časové možnosti.

Trénink síly, stability, dynamiky a vytrvalosti by měl být součástí tréninkového týdne každého profesionálního sportovce. Proto jsem během mé juniorské badmintonové reprezentační kariéry vyhledal zkušeného kondičního trenéra Romana Svobodu a kvalitní tréninkové zázemí ve Fitness svět pod Palmovkou, kde dodnes pracujeme jak na mých slabinách, tak silných stránkách. Omezenou hybnost jednotlivých kloubů a svalové dysbalance vytvořené jednostranným sportem postupně minimalizujeme díky široké zásobě kompenzačních cviků. Naopak silné stránky stále posouváme vpřed. Tréninky s Romanem jsou velmi pestré, profesionální a Fitness svět pod Palmovkou nabízí opravdu příjemné prostředí s mnoha tréninkovými pomůckami. Komplexní sportovní přípravu si již nedokážu představit bez kondičního tréninku, který slouží také jako prevence zranění.
Vašek
Kompenzace profesionálního sportovce