INSTRUKTORKA jógy

Shephali Nulíček

Narodila jsem se ve městě Amravati, které se nachází v srdci Indie. Moje láska k józe a meditaci začala od raného dětství. Lákalo mě zkoušet různé duchovní směry a meditovat po boku mých strýců, kteří praktikovali Oshovy meditace. Tenkrát mě na józe fascinovalo, jak spojuje lidi různého přesvědčení a jak meditace mění energii v kempech, které organizovali moji učitelé. Následovala jsem mnoho Guruů a jejich techniky, abych nakonec našla svou vlastní cestu. Z mých experimentů se po získání bakalářského titulu (anglická literatura) stal životní styl. Od roku 2000 jsem se začala věnovat výhradně meditacím a józe.

Ráda cvičím Vinyasa flow, Hatha jógu a v těhotenství jsem si také oblíbila, jak se jóga zjemní a zacílí v Pre/Post – Natal józe. Moje lekce začínají mantrou a dechovým cvičením, potom se zaměřuji na propojení dechu a správné provedení pozic. Ve svých lekcích ráda vidím lidi, kteří nic neočekávají a na konci lekce zjistí, že získali přesně to, co potřebovali.

Vzdělání

Trénink síly, stability, dynamiky a vytrvalosti by měl být součástí tréninkového týdne každého profesionálního sportovce. Proto jsem během mé juniorské badmintonové reprezentační kariéry vyhledal zkušeného kondičního trenéra Romana Svobodu a kvalitní tréninkové zázemí ve Fitness svět pod Palmovkou, kde dodnes pracujeme jak na mých slabinách, tak silných stránkách. Omezenou hybnost jednotlivých kloubů a svalové dysbalance vytvořené jednostranným sportem postupně minimalizujeme díky široké zásobě kompenzačních cviků. Naopak silné stránky stále posouváme vpřed. Tréninky s Romanem jsou velmi pestré, profesionální a Fitness svět pod Palmovkou nabízí opravdu příjemné prostředí s mnoha tréninkovými pomůckami. Komplexní sportovní přípravu si již nedokážu představit bez kondičního tréninku, který slouží také jako prevence zranění.
Vašek
Kompenzace profesionálního sportovce