INSTRUKTOR jógy

Ladislav Nulíček

Od svých patnácti let jsem se začal zajímat o to, co se děje za hranicemi našich otevřených očí a vnímal něco důležitějšího než mysl. Věděl jsem, že je něco, co oči nevidí a tuto dimenzi jsem neustále pokoušel. Ve svých 28 letech jsem poprvé odjel do Asie a zažil meditaci. Bylo mi absolutně jasné, že meditace je cesta, kterou chci jít. V Indii jsem pak dva roky intenzivně studoval, cvičil a meditoval pod vedením několika učitelů. Učím jógu, meditaci a vše s ní spojené. V lekcích zažívám čas plný intuitice a vědomého bytí, staly se pro mě denní praxí.

V mých lekcích zažiješ několik jógových stylů (převážně však kombinaci vinyasa a hatha jógy). Používám je s ohledem na potřeby všech zúčastněných. Žádná z mých lekcí nemá pevný rámec a vždy tě překvapí něco nového. Zdůrazňuji vědomý pohyb a přesné nastavení, ale to vše musí probíhat v rámci všeobecné spokojenosti a radosti ze cvičení.

Vzdělání

Trénink síly, stability, dynamiky a vytrvalosti by měl být součástí tréninkového týdne každého profesionálního sportovce. Proto jsem během mé juniorské badmintonové reprezentační kariéry vyhledal zkušeného kondičního trenéra Romana Svobodu a kvalitní tréninkové zázemí ve Fitness svět pod Palmovkou, kde dodnes pracujeme jak na mých slabinách, tak silných stránkách. Omezenou hybnost jednotlivých kloubů a svalové dysbalance vytvořené jednostranným sportem postupně minimalizujeme díky široké zásobě kompenzačních cviků. Naopak silné stránky stále posouváme vpřed. Tréninky s Romanem jsou velmi pestré, profesionální a Fitness svět pod Palmovkou nabízí opravdu příjemné prostředí s mnoha tréninkovými pomůckami. Komplexní sportovní přípravu si již nedokážu představit bez kondičního tréninku, který slouží také jako prevence zranění.
Vašek
Kompenzace profesionálního sportovce