Sportovní fyzioterapeut a osobní trenérka

Lenka Nováčková

Pilates jsem začala cvičit jako klientka v roce 2012. Bylo to na doporučení kvůli problémům se zády, které se dostavily po nástupu do sedavého zaměstnání. Zpočátku jsem byla lehce skeptická. Do té doby jsem byla sportem a pohybem takřka nepoznamenaná.

Již po měsíci pravidelného cvičení jsem cítila rozdíl. Po dalším měsíci problémy ustoupily a postava se začala hezky tvarovat. Od té doby si bez pilatesu nedokážu život vůbec představit. Dělá dobře tělu i duši 🙂

Vzdělání

Motto

 „Jediný limit jsi ty sám.“

Trénink síly, stability, dynamiky a vytrvalosti by měl být součástí tréninkového týdne každého profesionálního sportovce. Proto jsem během mé juniorské badmintonové reprezentační kariéry vyhledal zkušeného kondičního trenéra Romana Svobodu a kvalitní tréninkové zázemí ve Fitness svět pod Palmovkou, kde dodnes pracujeme jak na mých slabinách, tak silných stránkách. Omezenou hybnost jednotlivých kloubů a svalové dysbalance vytvořené jednostranným sportem postupně minimalizujeme díky široké zásobě kompenzačních cviků. Naopak silné stránky stále posouváme vpřed. Tréninky s Romanem jsou velmi pestré, profesionální a Fitness svět pod Palmovkou nabízí opravdu příjemné prostředí s mnoha tréninkovými pomůckami. Komplexní sportovní přípravu si již nedokážu představit bez kondičního tréninku, který slouží také jako prevence zranění.
Vašek
Kompenzace profesionálního sportovce